Бібліотека
/Files/images/coollogo_com-26397843.png

Шкільна бібліотека... Саме в ній дитина вперше знайомиться зі самостійно прочитаною книгою, вчиться вибирати для себе одну найкращу з величезної кількості, які її оточують. Саме до неї поспішає і молодий, і досвідчений учитель, щоб знайти в книгах мудрість великих педагогів. Не проходять повз шкільну бібліотеку батьки, які хочуть постійно вчитися, удосконалюватися. Скільки читачів, стільки й відповідей повинна дати шкільна бібліотека, нікого не обділивши увагою найпрекраснішого дива світу – книги.

 

Бібліотека нашої школи – це одне з доступних джерел отримання інформації для учнів та педагогів, найважливіший елемент навчальної діяльності, спрямованої на розвиток освіченої особистості та інформаційне забезпечення навчально – виховного процесу.

Вся робота бібліотеки проводиться згідно річного плану, виходячи з основних документів: законами України про освіту, бібліотечну справу, нормативними документами Міністерства освіти і науки України, структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, положеннями про загальноосвітній навчально - виховний заклад і про бібліотеку загально - освітнього навчального закладу.

Основні напрямки роботи бібліотеки:

· формування дієвого бібліотечного фонду на основі запитів, інтересів і потреб читачів;

· комплексне вивчення та розвиток читацьких інтересів;

· модернізація змісту, форми та методів пропаганди книжкового фонду, основу якого складає українська книга;

· виховання творчого читача, який вільно користується бібліотекою, її послугами, книгою;

· формування в читачів інформаційної культури;

· упровадження сучасних інформаційно – комунікативних, бібліотечних технологій популяризації літератури.

Книжковий фонд бібліотеки систематизовано й змодельовано відповідно до бібліотечних стандартів . У ньому виділено навчальну, художню, науково – пізнавальну, довідкову, методичну літературу та окремо книги для учнів молодших класів. Основний книжковий фонд розміщено в читальному залі, який відкритий для користувачів. У режимі відкритого доступу користувачі мають змогу краще вивчити розміщення та склад книжкового фонду, вільно в ньому орієнтуватися. А в бібліотекаря більше часу й можливостей для індивідуальної роботи.

Загляньте на перерві чи після уроків до бібліотеки. Допитливі оченята читачів шукають для себе щось нове, не знане раніше. І на допомогу їм приходить довідкова література. Це незвичайний фонд бібліотеки. Його примірники розташовані зручно, як кажуть «під рукою». Не гаючи часу, застосовуємо на практиці знання, одержані на бібліотечних уроках, і швиденько знаходимо потрібну інформацію в словнику, довіднику чи в енциклопедії.

 

 

 

У бібліотеці ведеться сумарний та індивідуальний облік книг бібліотечного фонду. Сумарний облік книжкового фонду відображає надходження, вибуття, загальну чисельність, розподіл видань за видами та змістом, які фіксуються у "Сумарній книзі". Індивідуальний облік - це облік кожного примірника книги, що надходить до бібліотеки. Реєструються ці надходження в "Інвентарній книзі". На підручники також ведеться сумарний та індивідуальний облік. Сумарний - відповідно у "Сумарній книзі", індивідуальний - у "Реєстраційній картотеці руху підручників".

Основними завданнями бібліотеки є:

- виховання в учнів інформаційної культури;

- надання інформаційно-методичної допомоги керівникам школи та учителям в організації навчально-виховного процесу;

- надання інформаційно - методичної допомоги учням в оволодінні основами наук;

- надання інформаційно-методичної допомоги батькам у розвитку в дитини інтересу до читання і виховання любові до книги.

Шкільна бібліотека - це фундамент освіти і самоосвіти. Вона забезпечує потреби навчально-виховного процесу в усіх його ланках, надає систематично, цілеспрямовану допомогу учням в опануванні знаннями з навчальних предметів, виховує бажання розширювати обсяг знань, знайомить із різноманітними джерелами інформації, навчає розуміти їх, користуватися ними, виховує творчого читача.

"Бібліотеки - це скарбниці всіх багатств людського духу".

Ґотфрід Вільгельм ЛейбніцОбновлен 30 окт 2016. Создан 28 окт 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником