Опис власного педагогічного досвіду

Петрик Людмила Федорівна, вчитель біології та інформатикиОПИС ДОСВДУ

роботи вчителя біології Петрик Людмили Федорівни

"Національно-патріотичне виховання на уроках біології"

Учитель – це особлива професія. Її не можна порівняти з жодною іншою. Виховання любові до рідного краю, до українського народу на традиціях, звичаях, обрядах наших дідів і прадідів червоною ниткою повинно проходити на уроках біології при вивченні багатьох тем.

Вивчення екологічного потенціалу сучасних шкільних програм і підручників природно-наукових дисциплін показало, що в них є великі можливості для здійснення екологічного виховання підлітків, але реалізовані ці можливості недостатньо. Дуже важливим для цього є впровадженням в навчальний процес різні спецкурси і факультативи екологічного аспекту.

Для збагачення й розширення знань про рослинний світ нашого краю, формування в учнів поняття про рослини-символи України ефективним у цьому випадку буде використання проектної діяльності учнів. Усі етапи проекту в комплексі мають навчально-виховну цінність; сприяють розвитку реалізації творчого потенціалу; викликають інтерес до навчання; спрямовані на створення й підтримання доброзичливого мікроклімату в класі; усвідомленню кожним свого власного внеску в спільну роботу, розвивають уміння спілкуватися, адаптуватися в соціумі.

Разом з тим для формування почуття патріотизму необхідно у навчання включати відомості про сучасні досягнення українців у різних галузях науки, викликаючи тим самим гордість за геніїв свого народу та націю в цілому. При цьому в учнів виникає почуття гордості за свою країну та її співвітчизників.

На мою думку, національно-патріотичне виховання на уроках біології тісно пов’язано з пізнавальною діяльністю учнів, зміст і методи якої безпосередньо впливають на реалізацію виховних завдань. Природа є потужним фактором виховання поваги й любові до своєї Батьківщини, могутнім засобом виховання в дітей цінностних ставлень, моральних якостей, насамперед національної свідомості.Создан 11 июл 2016  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником